Browar Brzeg | Hotel & Restauracja

KULTURA I SPORT

Brzeg coraz mocniej wpisuje się w mapę kulturalną regionu m.in. dzięki działaniom dwóch ośrodków – Brzeskiego Centrum Kultury oraz Muzeum Piastów Śląskich. Dzięki ich działaniom Brzeg jest odwiedzany zarówno przez światowej sławy artystów jak i przez przedstawicieli amatorskich ruchów artystycznych, co w znaczny sposób wzbogaca ofertę kulturalną miasta.

Koncerty, wystawy, wernisaże, spektakle, ekspozycje historyczne, projekty edukacyjne, plenerowe pikniki i wydarzenia angażujące wszystkich mieszkańców, od najmłodszych do najstarszych – wszystko to możecie Państwo znaleźć w brzeskim kalendarzu kulturalnym przez cały rok. Wydarzenia kulturalne odbywają się zarówno w zabytkowych salach Muzeum Piastów Śląskich i Ratusza, we wnętrzach kościołów, na dziedzińcu XIII-wiecznego  Zamku Piastowskiego i na ulicach miasta.

Brzeskie Centrum Kultury powstało w 1968 i ma pod swoimi skrzydłami Dom Kultury, Galeria Sztuki Współczesnej, amfiteatr miejskim oraz kino Centrum. BCK jest zaangażowane w organizację niemal każdego kulturalnego wydarzenia w mieście począwszy od brzeskich festiwali (Piosenki Francuskiej, Angielskiej, Magia Tanga); poprzez lokalne odsłony imprez odbywających się we Wrocławiu i Opolu (Jazz nad Odrą w Brzegu, koncerty Wratislavia Cantans); aż po plenerowe miejskie wydarzenia (Świąteczna Iluminacja w grudniu, Dni Księstwa Brzeskiego wiosną).

Galerii Sztuki Współczesnej odbywa się co roku około 20 wystaw, o zasięgu wojewódzkim i międzynarodowym. BCK jest usytuowane w odległości ok. 500 m od  B Hotel Centrum Brzeg

Dla pasjonatów aktywnego spędzania czasu Brzeg ma również do zaoferowania ciekawą i zróżnicowaną infrastrukturę sportową. Dwie nowoczesne i wielofunkcyjne hale sportowe: przy ul. Oławskiej i przy ul. Powstańców Śląskich, Aquapark, Kluby fitness, Kręgielnia, Nowoczesny Stadion Miejski, Korty tenisowe, Ścieżki rowerowe oraz ciekawe trasy dla amatorów biegania oraz wiele innych.

W ostatnim czasie nastąpił również rozwój turystyki wodnej na Odrze na trasie: Gliwice – Opole – Brzeg – Oława – Wrocław – Uraz. Marina Brzeg wyposażona w nowoczesną infrastrukturę oferuje wypożyczanie kajaków, przyjmuje statki wycieczkowe i jednostki sportowe. W Brzegu rozgrywane są mecze Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet, Polskiej Ligi Futsala, Związku Piłki Ręcznej w Polsce, funkcjonuje również 15 stowarzyszeń o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Brzeg to ośrodek, w ktorym doskonale odnajdą się zarówno miłośnicy baseballa i softballa, jak i pasjonaci rozgrywek szachowych oraz Ci, którzy w wolnym czasie lubią grać w gry planszowe.

Niezależnie od tego czy jesteście Państwo pasjonatami kulturalnych wydarzeń czy też nie wyobrażacie sobie Państwo spędzania wolnego czasu bez aktywności fizycznej, istnieje szansa, że odnajdziecie Państwo w Brzegu „to coś”, co sprawi, że z radością będziecie Państwo do niego powracać.

Zapraszamy !

Park Hotel Brzeg 

ul. Wrocławska 5

49-300 Brzeg, Polska

 Kontakt

tel. +48 533 624 111

recepcja@parkhotels.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY

Przewiń do góry